ZŠ Pardubice - Studánka - Mistři slov v roce 2018 jsou opět ze Studánky

Mistři slov v roce 2018 jsou opět ze Studánky

14. listopadu 2018, 18:00 Mgr. Miloš Kaplan

Dnes 14.11.proběhla na ZŠ Závodu míru tradiční prestižní rétorická ( řečnická) soutěž žáků pardubických škol Mistr slov. Soutěž spočívá v tom, že si soutěžící, rozdělení do dvou kategorií podle věku, připraví svůj vlastní text, který odprezentují před porotou, ostatními soutěžícími a diváky. Není to vůbec jednoché, když v odborné porotě vás velmi pečlivě sledují např. ředitel Vychodočeského  divadla v Pardubicích Jiří Dohnal, moderátorka zpráv a publicistiky na ČT1 Jolana Voldánová a moderátorka Radiožurnálu Hana Shánělová. Z naší školy se zúčastnili tito žáci: v mladší kategorii Klára Konečná a Klára Krulišová, ve starší kategorii Rudolf Samuel Mašek. Všichni tři podali skvělý výkon, a tak nebylo vůbec žádným překvapením, že velmi dobře uspěli.V kategorii mladších žáků a žákyň vyhrála Klára Krulišová, ve starší kategorii naprosto s přehledem zvítězil Sam  Mašek, který ještě obdržel velkou pochvalu od předsedy poroty za naprosto profesionální výkon, který předvedl. Klára Konečná se na přední místa nedostala, ale musím uznat, že i její příspěvek do soutěže byl velmi kvalitní. Konkurence letos byla co do počtu i do kvality příspěvků neporovnatelná s minulými ročníky.Ještě jednou vám všem gratulujeme a jsme na vás pyšní... . Více je vidět na přiložených fotografiích.

Mgr. Miloš Kaplan