ZŠ Pardubice - Studánka - Jak to bylo s Mikulášem a pečením perníčků

Jak to bylo s Mikulášem a pečením perníčků

8. prosince 2018, 21:42 Mgr. Ludmila Košvancová

Začalo to zdobením a rozsvícením vánočního stromečku, vánoční vůní, povídáním o Barborce, zapálením první svíčky na adventním věnci a nácvikem koledy. Pokračování přišlo tento týden, kdy naše třída poprvé navštívila školní kuchyňku, aby tu v rámci vánočního projektu Adventní čas a zvyklosti upekla a nazdobila medové perníčky. Pod vedením paní učitelky Skalické a dívek z druhého stupně se děti z 1. C naučily rozválet těsto, vykrajovat z něho perníčky a následně je zdobit bílkovou polevou. Než se perníčky upekly, napsaly zatím dopis Ježíškovi, aby věděl, co jim má pod stromeček nadělit. Mezi vším tím hemžením nás navštívil také Mikuláš s čerty a anděly. Spokojené děti odcházely z první návštěvy cvičné kuchyňky s krabičkami plnými vlastnoručně vyzdobených a voňavých perníčků a těšily se na pátek, kdy je čekala vánoční dílna a výroba kapříků v DDM Beta.

Mgr. Ludmila Košvancová