ZŠ Pardubice - Studánka - 7.A - třída sportovců, ale i skvělých kuchařů

7.A - třída sportovců, ale i skvělých kuchařů

12. dubna 2020, 21:02 Ing. Petra Antlová

Děti ze 7.A ukázaly, že jsou všestranné. Své schopnosti umí zhodnotit a s výhodou využít při svém poznávání matematického pojmu poměr, a především jeho praktického využití, i takto na dálku ze svých domovů. Postavily se výzvě – „Udělej radost svým nejbližším, uvař, upeč jim něco dobrého, a zároveň pomocí tohoto praktického úkolu si uvědom, jak spolu souvisí množství surovin a počet osob, pro které je recept určen.“ Avšak prvotní myšlenkou tohoto úkolu bylo pomoci maminkám s vymýšlením jídelníčku v době, kdy jsou děti doma. Vzniklo z toho mnoho zajímavých, a především chutných receptů. Malá ochutnávka – viz foto – bude třeba pro někoho také inspirací. Dobrou chuť.

Ing. Petra Antlová