Ve středu 6. dubna 2022 se v prostorách pardubického ABC klubu konalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen. Soutěž odstartovala v září loňského roku a její základní kola probíhala v pěti krajích: Pardubickém, Královéhradeckém, Středočeském,
Libereckém a v Kraji Vysočina.
Naši žáci vyhráli krásné první místo v kategorii nejlepší chemický projekt na téma Toxiny sinic a odnesli si tak hodnotné ceny v podobě nákupní poukázky do obchodního řetězce, exkurzi do společnosti Synthesia, pohár, laboratorní soupravu na realizaci chemických pokusů a spoustu dalších cen.
Ještě jednou velmi děkuji žákům 9.B - Ondrovi Kubešovi, Adéle Hamplové, Kubovi Kašparovi, Hai Dinh, Markétě Smolkové, Julii Bezdíčkové, Koře Kurdzielové a Terce Dvořáčkové, kteří na projektu pracovali a dokázali ho mistrně obhájit.
V pondělí 4.4. jsme mohli navíc slyšet Ondru Kubeše a Adélu Hamplovou v Českém rozhlase Pardubice v pořadu Máme hosty, kde o chemickém projektu hovořili podrobněji.