Dne 9.5. proběhlo již třetí kolo největšího celorepublikového turnaje ve velkém fotbalu pro žáky 2. stupně základní škol - Coca Cola cupu. Naši borci se do něho kvalifikovali z turnaje, který proběhl před 14 dny v Chrudimi. Hrálo se na hřišti v Cholticích a startovala družstva žáků ZŠ Choltice, ZŠ Vysoké Mýto a ZŠ Třemošnice. Hned od začátku bylo jasné, že družstva mají úplně jinou výkonnostní úroveň a že jakýkoliv úspěch v turnaji bude podmíněn nejenom fotbalovým umem, ale hlavně týmovým duchem. Hned v prvním zápase turnaje se naše družstvo utkalo s velmi houževnatým soupeřem, domácím týmem ze ZŠ Choltice. Po velmi dobrém výkonu jsme soupeře porazili o dva góly ( Šlégr, Doležal ). Soupeře jsme předčili fotbalovým uměním a schopností proměnit šance, i když těch neproměněných bylo daleko víc.
Po shlédnutí dalšího zápasu mezi ZŠ Vysoké Mýto a ZŠ Třemošnice bylo jasné, že o postupujícich se rozhodne mezi námi a těmito dvěma celky. Do celkového účtování turnaje nám velmi pomohlo i to, že právě tento zápas skončil bezgólovou remízou.
Ve druhém zápase jsme nastoupili proti ZŠ Vysoké Mýto. Velmi brzy jsme dostali první gól, ale ten nám spíš pomohl. Chlapci začali hrát lépe, zlepšila se i komunikace na hrišti. Výsledkem bylo rychlé vyrovnání Tomášem Bydžovským a gól Petra Doležala, jímž jsme se dostali do vedení, které jsme udrželi. Stínem bylo několik zranění, ne vážných, ale bolestivých. (Klapka, Krejcar). Zranění vyplynula ze hry, nikoliv z nějakých záludných zákroků. Druhý poločas bych hodnotil jako náš nejlepší výkon v celém turnaji.
Z výsledků tedy bylo jasné, že se o vítězi rozhodne v posledním zápase mezi námi a ZŠ Třemošnice. Nám stačila remíza, soupeř musel vyhrát. Podle toho také zápas vypadal. Byla to taková klasická " holomajzna", která sice přinesla kýženou remízu, ale oku nelahodila.
Výsledky a střelci:
ZŠ Studánka - ZŠ Choltice 2:0 ( Šlégr, Doležal z penalty)
ZŠ Studánka - ZŠ Vysoké Mýto 2:1 ( Bydžovský, Doležal)
ZŠ Studánka - ZŠ Třemošnice 0:0
Celý tým hrál velmi dobře, z jednotlivců bych vyzdvihl výkon brankáře Daniela Bartaloše, který několika jistými zákroky velmi pomohl v nějtěžších chvílích, výkon obrany v čele Davidem Fejlem a hlavně s chutí hrajícím Petrem Doležalem, který byl i nejlepším střelcem týmu. Ještě bych nerad zapomněl na výkon šesťáka Honzy Dojčána, z něhož roste velký fotbalista.
Takže co napsat na závěr. Náš tým již postupuje do kvalifikace na celostátní turnaj, soupeře i místo konání se dozvíme určitě co nejdříve.
Držte nám pěsti a jedeme dál... :-)