ZŠ Pardubice - Studánka - Cesta stříbra

Cesta stříbra

Mgr. Ludmila Košvancová

V minulém týdnu navštívili žáci pátých tříd starobylé město Kutná Hora. V předmětu Člověk a jeho svět se učili o dobývání stříbra, a proto chtěli poznat život i práci havířů ve 13. století.

V Českém muzeu stříbra si děti nejprve vyslechly přednášku o práci havířů, pak se oblékly do kuten, na hlavu si nasadily helmy a vydaly se do šachty 32 m pod zem. Se svítilnami v ruce propátrávaly chodby vydolované před několika stoletími.

Při prohlídce města se všichni zastavili u chrámu svaté Barbory a obdivovali její nádheru a velkolepost.

Návštěvu Kutné Hory žáci zakončili prohlídkou pietního místa – Kostnice.

Navzdory nepřízni počasí se dětem výlet moc líbil.