Čas před Vánoci jsme si zpestřili, i spolu s některými žáky 6. A a 8. A, výletem do vánoční Prahy a návštěvou muzea čokolády. Muzeum popisuje historii kakaa jako nápoje a jeho cestu do Evropy, zobrazuje vznik čokolády včetně jejího dalšího zpracování až do doby současné a prezentuje unikátní sbírku historických obalů na čokoládu. V muzeu se také připravují čokoládové výrobky, které jsme měli možnost ochutnat.
V našem městě jsme dostali příležitost prohlédnout si prostory kostela sv. Bartoloměje a Zvěstování Panny Marie. Naše spolužačka Lucka nám nádherně zahrála na varhany a pan Sokol vyprávěl o historii a provedl nás všemi částmi obou kostelů. Přednáška i prohlídka byly velmi zajímavé a poučné. Moc děkujeme a všem přejeme šťastné Vánoce a úspěšný rok 2013.
Třída 6. B