ZŠ Pardubice - Studánka - Školní zájezd do Anglie

Školní zájezd do Anglie

Mgr. Hana Syrovátková

 V neděli 28.4. jsme se vypravili prostřednictvím cestovní kanceláře STUDENT AGENCY na zájezd do jihozápadní Anglie. Čekala nás dlouhá, cca 22ti hodinová cesta. Naštěstí jsme ale jeli luxusním autobusem zn.VOLVO, ve kterém cesta ubíhala velmi rychle. Aby také ne! Autobus byl vybaven pohodlnými koženými sedačkami s bezpečnostními pásy, klimatizací, WC. Každá sedačka měla nainstalovaný individuální audio-video systém se sluchátky pro každého cestujícího s možností volby více než 40ti filmů, televize a hudby.

V pondělí jsme dojeli do malebného města Bath, prohlédli si jeho centrum a navštívili Roman Bath Museum. Večer nás čekalo setkání s hostitelskými rodinami, ubytování a večeře. V úterý následoval výlet do Bristolu, kde jsme si prohlédli nábřeží Harsbourside a navštívili loď Great Britain. Odpoledne jsme zavítali do mystického městečka Glastonbury, prohlédli si klášter Glastonbury Abbey, kde se nachází hrobka krále Artuše a královny Guinevery. Ve středu pokračoval náš výlet návštěvou starověké stavby Stonehenge, která je opředena mnoha dohady a teoriemi o účelu stavby. Poté jsme se zastavili v Salisbury, městě se světoznámou katedrálou. Ještě než jsme se vrátili do hostitelských rodin, navštívili jsme Avenbury s kamenným kruhem a Silbury Hill. Ve čtvrtek jsme celý den strávili v Londýně. Začali jsme návštěvou London Eye + 4D kina, poté jsme shlédli nejznámější místa a stavby  - Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus. Následoval krásný výlet lodí po řece Temži až na Greenwich, kde jsme se samozřejmě museli vyfotit u nultého poledníku. Tímto se náš zájezd chýlil ke konci a už nás čekala jen zpáteční cesta.

Po celou dobu zájezdu nám svítilo sluníčko a nikomu z nás se nechtělo domů. Odváželi jsme si s sebou domů nejen spoustu suvenýrů a dárečků pro rodinu a kamarády, ale hlavně spoustu zážitků.

Chtěla bych poděkovat všem žákům, kteří se zájezdu účastnili za jejich dochvilnost, spolehlivost, vzornou kázeň a stále dobrou náladu. Lepší žáky si pedagog nemůže přát!!!