ZŠ Pardubice - Studánka - Což takhle francouzské divadlo? OUI !!!

Což takhle francouzské divadlo? OUI !!!

26. března 2015, 21:25 Mgr. Jaroslava Oplatková

Žáci, kteří chodí pilně na kroužek francouzštiny, měli jedinečnou možnost shlédnout v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu  v Pardubicích divadlo ve francouzštině - Pas d´Oscar pour l´assassin.  Skvěle ji nastudovali studenti gymnázia z Prostějova pod vedením své paní učitelky Jany Chammas. V hledišti byli přítomní také významní hosté z Francouzského institutu Praha, Francouzské alliance Pardubice a také z Národního  institutu dalšího vzdělávání.

Děj detektivního příběhu nás přenesl do Paříže a opravdu jsme se tam tak cítili. Nádherná výslovnost, perfektní herecké výkony a napínavá zápletka nás zcela pohltily. A kdo nerozuměl, pomohly české titulky. Na závěr jsme se zúčastnili příjemné i veselé  besedy s mladými herci.

Děkujeme našim dětem za pěknou reprezentaci školy, protože se chovaly velice hezky.

Rémi Mariot, Blanka Kafková, Iva Papežová , Jaroslava Oplatková