Ve čtvrtek 9.4. měli naši šesťáci příležitost navštívit Střední průmyslovou školu chemickou a prakticky si vyzkoušet, jaké to je v chemické a biologické laboratoři. Zúčastnili se také přednášky o bezpečnosti a ochraně.
Přestože se šesťáci dosud s předmětem chemie na své škole nesetkali, připravili pro ně učitelé SPŠCH zajímavý dvouhodinový cyklus prací v chemické laboratoři. Poznali, jaká „kouzla“ dokáže obyčejné droždí – pomocí něj zvládli nafouknout balónek, a poznali, co je to indikátor, kyselina a zásada.
V biologické laboratoři v rámci soutěžních otázek a úkolů děti poznávaly členovce. Nejlepšími ze 6.A byli Dan a David Menšlovi, ze 6.B Matěj Krajíček, Matyáš Linhart a Jak Formánek. Gratulujeme.
Z přednášky o bezpečnosti a ochraně si děti odnesly především velmi důležitou informaci – jak postupovat, když najdou nebezpečný předmět = řídit se podle tzv. „NOZ“ = nesahat, ohlásit, označit!
Dětem se den strávený na střední škole velmi líbil a k zadaným úkolům přistupovaly zodpovědně, dodržovaly pravidla pro práci v laboratoři, za což si zaslouží velkou pochvalu.
Petra Antlová, Hana Syrovátková