ZŠ Pardubice - Studánka - Novinky z 1.A - 4. školní týden

Novinky z 1.A - 4. školní týden

25. září 2016, 00:43 Mgr. Jaroslava Oplatková

Tento týden jsme se učili točit švihadlem, překračovat ho a nakonec jsme se pokusili o přeskočení. I když jsme se hodně snažili, budeme muset trénovat i doma.

V matematice už počítáme od nuly do pěti. Zkoušíme to s PET víčky, na interaktivní tabuli i do učebnice.

Paní učitelka nám přinesla ukázat mlýnek na kávu, a tak jsme si zkusili na papír pohyby při mletí, pohráli jsme si s vodovkami a mlýnek jsme nakonec i nakreslili - přijďte se podívat na naši nástěnku. Máme už také vyrobené obrázky sluníčka a mráčku pro sebehodnocení.

Ve čtení už bezpečně poznáme písmena A a M. Jakpak by ne, když si je i nakreslíme.

Jsme výborní v držení pastelek při psaní - stačí, když paní učitelka řekne: "Zobáček, třetí prst podložit a poslední dva drží kuličku a nesmí ji pustit" :)  A tak držíme a nepustíme!

A vy nám držte palce.

Mgr. Jaroslava Oplatková