Dnes v 8 hodin ráno neusedáme do školních lavic, ale vyrážíme s batůžky na zádech na vlakové nádraží v Pardubičkách. Začíná naše putování za J. A. Komenským a jeho Labyrintem.
Vystupujeme v Brandýse nad Orlicí a jdeme rovnou do přírodního bludiště. Někdo se tu cítí jako doma, jiní bloudí. Cestu do středu bludiště ale nakonec najdou všichni. U pomníku vzdáváme poctu J. A. Komenskému zpěvem a hrou jeho ukolébavky Spi, mé malé poupě. Další informace sbíráme v Pamětní síni J. A. Komenského na městském úřadě.
Odtud se vydáváme po červené značce podél řeky Orlice do vlakové stanice v Bezpráví.Cestu zpět do Pardubic si krátíme různými hrami.
Dnešní výuka se sice trošku protáhla, ale o to víc jsme si ji užili.