Letos jsme s dětmi ve 2. C prožili krásný advent.
Každé ráno jsme měli příležitost, spolu s ostatními dětmi z našeho pavilonu, se pomalu doprobudit ve společnosti andělů z Obláčkové ulice. Každým dnem jsme se s jedním andělem a jeho příběhem o krůček přibližovali k tajemství Vánoc.
Příběh o narození Ježíška jsme si nejen přečetli, převyprávěli, ale také zahráli s biblickými postavičkami. Nakonec nám postavičky ozdobily třídu jako krásný betlém.
Vyvrcholením našich vánočních příprav bylo setkání u kapličky ve Spojile. Děti za svitu svíček krásně zazpívaly pásmo koled a spirituálů. Po koncertu nikdo z rodičů, prarodičů, přátel a sourozenců nespěchal domů. Děti se honily po návsi, dospělí povídali, popíjeli a ochutnávali cukroví. Potěšit se ze zpěvu přišli také někteří občané Spojila, včetně pana starosty.
Ráda bych poděkovala všem, kdo přispěli k tomu, že jsme mohli prožít pěkný adventní čas- kolegům, paní asistentce Thomas, rodičům a dětem z naší třídy.
Krásné Vánoce!