ZŠ Pardubice - Studánka - Den jazyků na Gymnáziu Dašická

Den jazyků na Gymnáziu Dašická

3. února 2018, 16:14 Mgr. Monika Fantová

Den před vysvědčením se skupinky ze sedmých a osmých tříd vydaly na akci pořádanou pardubickým Gymnáziem Dašická s názvem Den jazyků, jejímž cílem bylo zábavnou formou žáky seznámit s méně běžnými jazyky jako například s latinou, italštinou, španělštinou, francouzštinou, ale také ruštinou a němčinou. Angličtina samozřejmě také nechyběla.

Po příchodu do sportovní haly na naše týmy čekalo dalších 16  týmů z ostatních základních škol a 20 stanovišť s různými aktivitami, kde si žáci mohli otestovat jak znalosti daného jazyka, tak i zeměpisný přehled.  Žáci měli na splnění úkolu celkem 90 minut, s tím, že na každém stanovišti mohli strávit maximálně 4 minuty. Za každou aktivitu získávali určitý počet bodů. Jedno stanoviště nabízelo i sportovního vybití, kde si žáci otestovali své sportovní nadání, a to hodem míčem na koš.

Studenti si tuto akci obecně chválili a určitě by ji doporučili dalším ročníkům, aktivity byly zábavné a jak sedmáci, tak osmáci se mohli kreativně vyjádřit.  I přestože celkové umístění studáneckých žáků nebylo na prvních místech, všichni jsme si uvědomovali, že nebylo nutné zvítězit, ale hlavně si celou akci užít.

Mgr. Monika Fantová