ZŠ Pardubice - Studánka - Šesťáci na Den Země v Zoo Chleby

Šesťáci na Den Země v Zoo Chleby

Ing. Petra Pšeničková

I my, žáci 6.C a 6.A, jsme na Den Země neseděli v lavicích školy, ale vyrazili do přírody a to konkrétně na prohlídku a ekoprogram do Zoo Chleby. Hodinku cesty autobusem a byli jsme na místě. Zoo Chleby vznikla v roce 1997 a neustále se vyvíjí a mění, stále však zůstává návštěvnicky přívětivou. Vládne zde přátelská až rodinná atmosféra. K vidění je více než 420 zvířat ve zhruba 120 druzích. Zastoupeny jsou všechny skupiny od nejpočetnějších savců a ptáků, přes plazy a obojživelníky až po ryby a bezobratlé - ze všech kontinentů (kromě Antarktidy) a také množství rostlin (např. mnoho druhů bambusů). Cílem ekoprogramu bylo nás seznámit s tím, jaké dopady má činnost člověka na přírodu. Co je to " PERPETU NATURA" či "NOEMOVA ARCHA"? Jaký je význam ZOO? Nakonec jsme se na vše mohli zeptat a také si pohladit hada, chameleona či želvu. Výlet se nám moc líbil.