ZŠ Pardubice - Studánka - 3.A,C v Jeseníkách 3. část

3.A,C v Jeseníkách 3. část

15. května 2019, 01:18 Mgr. Jaroslava Oplatková

Milé maminky, tatínkové, babičky a dědečkové!

První opavdová túra! Začínáme s výstupem na Červenohorském sedle. Počasí drží, ale ve vzduchu je cítit neklid. Překonáváme dva kilometry a svačíme u Bílého sloupu. Máme už jen kilometr k Vřesové studánce. Potkáváme ojíněné smrčky. Odbočka k Vřesové studánce, pořád to jde. Červená hora neukazuje moc laskavou tvář, tak ještě fotky u Kamenného okna a rozhodnutí: A) půjdeme původně plánovanou trasu přes Keprník a Šerák do Ramzové, nebo B) sestoupíme méně náročnou cestou do údolí Hučivé Desné? Po vyhodnocení vybavenosti některých dětí se rozhodujeme pro ústup. Škoda, ještě asi 500 metrů litujeme, dohadujeme se, zda děláme dobře. Z pochyb nás vyvede náhle se sypající sněhové krupičky, které přecházejí, čím sestupujeme níž, v hustý déšť. Ano, rozhodnutí bylo správné! Čtyřicet pět statečných dětí v naprosto proměnlivém počasí po túře doráží na nádražíčko Kouty nad Desnou. I když se původní záměr nevydařil, přesto jsme viděli mnoho krásných rozhledů a zajímavých míst  a také vyzkoušeli soudržnost našich tříd. Budeme o tom vyprávět určitě i doma. Jeseníky jsou nádherné!

Tak na nás myslete, zítra se pojedeme podívat do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně.

Posíláme moc pozdravů.

Děti a učitelé z 3.A,C