ZŠ Pardubice - Studánka - Okresní kolo Matematické olympiády - 5. a 9. ročník

Okresní kolo Matematické olympiády - 5. a 9. ročník

17. února 2020, 22:36 Ing. Petra Antlová

V měsíci lednu proběhlo školní kolo matematické olympiády v kategorii 5. a 9. tříd. Chtěla bych touto cestou všechny, kteří se zúčasnili, ocenit za odvahu a soutěžního ducha i za vynikající dovednosti na poli matematiky. Do okresního kola, které se konalo 29.1. 2020 postoupili tito žáci:

Jakub Kolík (5.A), Petr Kucián (5.A), Matěj Mauer (5.A), Jaroslav Kopsa (5.A) a Patrik Pilný (5.B)

Adam Neumann a David Neumann (9.C)

Všichni dosáhli skvělých výsledků. Nejúspěšnějšími řešiteli okresního kola byli:

za 5.ročník

Jarosla Kopsa 9.místo

Petr Kucián 12. místo

Matěj Mauer 19.místo

za 9. ročník

David Neumann 11. místo

Adam Neumann 14. místo

Kategorie 9.tříd má ještě Krajské kolo, které se bude konat 17.3. 2020. Přestože oba naši deváťáci dosáhli skvělého výsledku a určitě by si zasloužili postup oba - Adam i David, tak do krajského kola postupuje pouze David Neumann. Gratuluji a budeme opět držet pěsti. Hodně štěstí.

Všem děkuji za zeprezentaci školy.

Petra Antlová

Ing. Petra Antlová