ZŠ Pardubice - Studánka - Český jazyk 6.B 24. - 30.3.

Český jazyk 6.B 24. - 30.3.

24. března 2020, 22:24 Mgr. Ilona Jílková

Ahoj moji šesťáci,

mám z vás radost a všechny, kteří mi poslali včas zadanou práci, moc chválím. Z vašich vypracovaných testů jsem usoudila, že vám samostudium zatím nedělá příliš velký problém. Učivo o přívlastku jste pochopili. Pokud se mýlím, dejte mi prosím vědět.

Dnes vám posílám další várku úkolů. Opět si učivo rozdělte do několika částí, jako do hodin, které bychom spolu měli ve škole. Nenechávejte si nic na poslední chvíli, jinak práci nezvládnete. Pokud je to možné, udělejte si svůj soukromý domácí rozvrh a snažte se ho dodržovat. I když vím, že je to těžké, nezapomínejte, že nemáme prázdniny. Protože učivo je náročné, tento týden vám nebudu dávat žádný slohový (zůstává pouze těm, kteří ještě neposlali popis pracovního postupu) ani literární úkol (jenom nezapomínejte na četbu).

MLUVNICE

Další rozvíjející člen, který bychom měli nastudovat, je předmět. Při samostudiu opět doporučuji následující postup:

1. Přečtěte si v učebnici základní informace na str. 72-73

2. Pusťte si výukový program z následujícího odkazu

https://www.youtube.com/watch?v=8l6TdPYqOXw

2. Pusťte si v příloze poslanou prezentaci a pokuste se ústně udělat cvičení, která jsou v ní obsažená

3. Pokud toto zvládnete, nejhorší máte za sebou a můžete začít procvičovat. V učebnici na str. 73/3 a 74/3, 4 - cvičení si udělejte ústně, v PS na str. 53/1 a 54/ 2,3,4 -  tato cvičení vypracujte písemně (řešení posílám)

4. Abych si ověřila, jak jste si učivo osvojili, napište si opět test, který máte v další příloze a pošlete mi ho prosím k hodnocení

Vím, kolik úsílí musíte vynaložit, abyste práci zvládli, ale věřím, že se o to všichni poctivě pokusíte. Po návratu do školy se k samostudiem probrané látce vrátíme a vyjasníme si vše potřebné. Pokud bude pro vás učivo nezvladatelné, dejte mi vědět, pokusím se najít jiné řešení.

Dodržujte prosím termíny zaslání svých prací. Pokud  práci v termínu nestihnete udělat, napište alespoň, z jakého důvodu se tak stalo.

Opatrujte se!

I. Jílková

predmet-test

predmet-reseni-cviceni-v-ps

predmet-prezentace

Mgr. Ilona Jílková