ZŠ Pardubice - Studánka - Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D - DŮLEŽITÉ!

Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D - DŮLEŽITÉ!

24. března 2020, 19:37 Mgr. Tomáš Zářecký

Milí šesťáci,

mou chybou došlo k omylu, kdy někteří z Vás hledáte cvičení, která nemůžete najít. Od lekce 20 - středověká společnost - používáme modrý pracovní sešit. Myslím, že se 6A, 6C a 6D jsme na druhý pracovní sešit už přešli ve škole, ale se 6B jsme byli o něco pozadu a tato informace nezazněla a v pracovních listech ani prezentaci nebyla a při zadávání úkolů na tento týden jsem si toho nevšiml - omlouvám se tedy všem, kteří vypracovali cvičení navíc, nebo marně hledali neexistující cvičení.

Proto ještě jednou - všechny 6. třídy pro všechny lekce dále používáme už výhradně modrý pracovní sešit (Hravý dějepis 7). Tento modrý pracovní sešit budeme potřebovat až do poloviny sedmého ročníku, proto ho ani přes prázdniny nevyhazujte a nerozdělávejte si s ním táborák. Zkuste ho, prosím, neztratit.

Žlutý pracovní sešit (Hravý dějepis 6) jsme pro naše potřeby využili na maximum. Potřebovat ho už nebudeme.

Kdo už věnoval čas jiným cvičením, nemusí dodatečně dělat cvičení v modrém sešitu a věnovat tomu čas navíc. Ještě jednou se omlouvám za chybu.

Někteří máte problémy s tiskem, nebo je práce na Vás hodně, proto připomínám ještě jednu věc - nevyžaduju po vás, ať pracovní list vyplňujete ručně, můžete tam pouze zkopírovat chybějící slova a nebo si dokonce pracovní list celý zkopírovat z prezentace (vždy vyberte všechen text ve snímku, ctrl+c a do wordu pod nadpis ctrl+v a máte za pár minut hotovo), to Vám nezabere příliš času. A kdo má tiskárnu, může si pak vytisknout jen zkopírovaný pracovní list - důležité pro mě je, že nad tématem přemýšlíte - to se pozná z aktivit, plnění úkolů, procvičování v PS... to, prosím dělejte přednostně.

Poslední poznámka - doporučené filmy ke zhlédnutí jsou DOPORUČENÉ, to znamená DOBROVOLNÉ, stejně jako zápis o nich je dobrovolný, čas je neomezený do června, je to spíše pro Vás, abyste získali trochu přehled o zkoumané době i jinak. Samozřejmě také někomu film může sednout, pro jiného je to ztráta času, v pořádku, každý to tak máme, (já si také úplně nejvíc neužívám, když se musím se synem koukat na ČT Déčko) v tom případě to ale přece poznáte nejdéle po 15 minutách a film vypnete. Určitě Vám doporučím ještě nějaký film o křížových výpravách (třeba Království nebeské), možná zavítáme zpátky do Říma (Gladiátor), tak pokud se podíváte na trailer a informace a vidíte, že film má tři hodiny a mydlí se v něm chlapi v železných košilích o jedno město v poušti sem a tam a tohle prostě není Váš šálek čaje (protože raději sledujete naučné pořady o korálových útesech na dokumentárních kanálech a ne hollywoodské blockbustery), nekoukejte na to, už jen za ten trailer jste viděli, jakou zbroj měli křižáci, jak se bojovalo ve středověku a to je za mě plus a třeba si z toho něco zapamatujete. Kdo má rád Pána Prstenů, tomu takový film sedne a pustí si třeba rovnou režisérskou verzi se 4 hodinami. V pohodě. Je to na Vás. Je to zpestření. A je to dobrovolné:)

Mějte se hezky a neklesejte na mysli, s úsměvem jde všechno lépe, TZ

Mgr. Tomáš Zářecký