ZŠ Pardubice - Studánka - Zeměpis - 9.C - období 25. března - 5. dubna

Zeměpis - 9.C - období 25. března - 5. dubna

Milí žáci,

cestovní ruch, který je součástí služeb, se v současné době nachází ve složité situaci. Nikdo nikam nejezdí, neubytovává se, nenavštěvuje hrady, zámky, galerie... Ale každý den jsme blíž chvíli, kdy se brány všech krásných míst v České republice otevřou a my se na tu chvíli budeme připravovat. V následujícím období tím, že si každý z vás vybere v České republice jedno místo, které je buď vaším oblíbeným místem, nebo místem, které byste jako zajímavé doporučili k návštěvě, popř. místo, které byste rádi navštívili.

O tomto místě připravíte krátké 2 - 3 minutové video. Můžete je natočit u počítače a ukázat nám přitom fotky místa, popř. nás vzít na procházku přes Google maps, můžete je poskládat z fotek a doplnit doprovodným slovem. Pokud nemáte nainstalovaný program na stříhání videa, můžete fotky nahrát do PowerPointové prezentace a doplnit natočeným slovním doprovodem (viz. ukázka). Ten je jednou z podmínek, nelze tam dát jen titulky. Práce bude hodnocená, tak si dejte záležet. Protože to bude náročnější, máte čas až do 5. dubna. Budu ráda, když mi video pošlete např. přes uschovna.cz, ale pokud si budete svoji práci chtít nechat jako překvapení po návratu do školy, můžete. Nejpozději do 5. dubna mi ale napište, že máte hotovo a o jakém místě nám budete referovat. Všechna videa si pak společně pustíme.

vila.pptx1.38 MiB
ukazka