Dobrý den,
deváťáci. Je po "svátcích" a vrací se k vám troch i fyzika.
Nejdříve ještě k minulé práci. Po pravdě, 3/5 úspěšnost není bůhvíco. Někteří odevzdáváte trvale precizní práce, někteří občas trochu tápete,ale snažíte se. No a u některých mám dojem, že jste se ocitli v království Šípkové Růženky. Každopádně o správnosti této práce se můžete přesvědčit v příloze "F 9.r.-planety-řešení".
V tomto období se podrobněji zaměříme na Zemi, Slunce a další tělesa sluneční soustavy (s výjimkou planet).
1. prostudujte si v učebnici str. 153 (od Slunce) až 159
2. z výše zmíněných stran udělejte do sešitu "Fyzika" rozumné výpisky (jen názvy nestačí, ale neopisujte celé odstavce- vybírejte podstatné)
3. vypracujte jako samost,. práci úkoly z učebnice: 159/4, 159/5, 159/6, 160/7, 160/8, 160/9a
Vaše práce budu hodnotit jako samost. práce a se vším všudy je posílejte do konce soboty 25.4.2020 na mail: oldrichjadrnyzs-studankacz
O. Jadrný
