ZŠ Pardubice - Studánka - Zeměpis 6.D pro období 27.4.- 7.5.

Zeměpis 6.D pro období 27.4.- 7.5.

30. dubna 2020, 11:07 Mgr. Oldřich Jadrný

Dobrý den,

šesťáci. V tomto období  na přelomu dubna a května se nově začneme věnovat další "sféře"- biosféře. S ní také souvisí práce, kterou máte zadánu na informatiku.

Nejdříve k minulému tématu. Atmosféra nám dávala  zabrat, některé věci se " na dálku" řeší obtížněji. Přesto jeden trvalý poznatek- čtěte zadání pozorně. Pro kontrolu poslední "samostatky" přikládám s jejím svolením úspěšné řešené vaší spolužačky (příloha "SP atmos.2-řešení"). A pro ty z vás, kdo si budou chtít předchozí  ještě zopakovat, mám připravenu dobrovolnou sam. práci (příloha "SCAN0057 test atmos."- pozn. končí 6.úkolem).

Nová práce

1. prostudujte si v učebnici články od "Proč u nás nežijí lední medvědi" až po "Krajina olivových hájů" ( viz "OBSAH" učebnice), přiložené prezentace (přílohy "Step" a "Subtropy") a celkový výklad (příloha "Biosféra zápis 1").

2. udělejte zápis do sešitu "Zeměpis"- "opište " červeně zvýrazněný text z přílohy "Biosféra zápis1"

3. vypracujte samostatnou práci, která je v příloze "SP Biosféra 1.č."     ("vše" k řešení se dá najít například i v dnešních přílohách)

Vaše samostatné práce ( i "dobrovolné") posílejte se vším všudy (příjmení, třída, co posíláte) do konce soboty 9.5.2020 na mail: oldrichjadrnyzs-studankacz

S pozdravem a očekáváním dobrých prací

O. Jadrný

sp-atmosfera-2-reseni

scan0057-test-atmosfera

step-obrazky

subtropy-obrazky-a-klimadiagram

Mgr. Oldřich Jadrný