ZŠ Pardubice - Studánka - Příprava pokrmů v šestých ročnících 2019/2020

Příprava pokrmů v šestých ročnících 2019/2020

22. června 2020, 09:14 Mgr. Dominika Pospíšilová

Krásný den vám všem,

přidávám slíbený článek k předmětu Svět práce – příprava pokrmů, který mají děti v šestých ročnících.

Přestože plánů na jednotlivé lekce vaření jsme měli ještě dost, i tak jsme nezaháleli a do března 2020 jsme stihli vyzkoušet poměrně dost receptů. Každá skupina si sestavila vlastní seznam, kdy jsme se snažili vždy prostřídávat sladké a slané pokrmy a různé formy vaření, smažení, pečení, atd. Zvládli jsme např. klasické bramboráky, langoše, 3 druhy topinek, 3 druhy těstovin, 3 druhy polévek (rajskou, brokolicovou a česnečku), pizzu, a ze sladké kuchyně např. štrůdl, palačinky, lívance, cupcaky, atd.

Nebáli jsme se ani složitějších receptů. Vyzkoušeli jsme si dokonce i potahované dorty s fondánem a komplexní zpracování vánočních perníčků od těsta přes vykrajování a pečení po samotné zdobení. V rámci krátkého časového úseku si naši žáci ale vždy vedli úžasně a vše zvládli na výbornou!

Snažili jsme se brát zřetel i na děti s bezlepkovou dietou a skupiny jsme uzpůsobili tak, aby si mohli užít vaření všichni od A do Z, tzn. uvařené jídlo i konzumovat. Dokonce jsme jednu lekci věnovali bezlepkové dietě, tzn. žáci si připravili recept pro své spolužáky. V rámci seznamování jsme dělali například bezlepkové banánové lívance a plněné slané Tacos.

Cením si přístupu dětí, jejich kreativity a nadšení! A samozřejmě chválím i za zvládnutí samostatných nákupů a práce s rozpočtem!

Dne 5. 6. 2020 jsem sdílela na stránkách školy recepty, tak si je můžete stáhnout a rodičům v létě připravit nějaké překvapení!

Mějte se krásně a užijte si léto!

S pozdravem

Dominika Pospíšilová