Vážení rodiče, milí žáci,
v sekci "ROZVRHY" najdete během čtvrtka 26.8. již doplněné rozvrhy tříd na tento školní rok. Prvních 14 dnů, prosím, berme jako zkušební, může dojít k úpravě rozvrhu, ale již by se neměl měnit čas koncových hodin.
Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace související s COVIDEM-19 a vzhledem k pokynům MŠMT a MZd bude na počátku září provedeno plošné preventivní testování žáků. Testovat se nemusí očkovaní žáci (14 dní po 2. dávce), ti, kteří doloží negativní výsledek testu z odběrového místa a také ti, kteří prodělali onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech. Začínáme také se zpřísněnými podmínkami týkajících se dezinfekce podlah a společných prostor, dezinfekce rukou, větrání atd. Tato situace se samozřejmě může měnit, a proto Vás o jakékoliv změně budeme neprodleně informovat.
Dle pokynů MŠMT budeme žáky testovat 1. 9.(1. třídy až 2. 9.), 6. 9. a 9. 9. stejným způsobem jako v loňském roce - antigenními testy RAT dodaných MŠMT. Pokud se bude chtít nějaký žák otestovat s doprovodem (můžete si přinést i vlastní test, který je ale schválen MZd), přijde 1. 9. ráno mezi 7:00 – 7:30 do sálu u tělocvičen jako ke konci loňského školního roku. Prvňáci mohou přijít s doprovodem 2. 9. mezi 6:30 – 7:30 na stejné místo. Všichni naši zaměstnanci se postarají o to, aby byl průběh testování co nejhladší, stejně jako byl v loňském školním roce.
Žáci nosí ochranný prostředek dýchacích cest ve společných prostorech školy. Ve třídě při výuce již ochranný prostředek mít nemusí.
Školní rok 2021/2022 začíná ve středu 1. září 2021.
Ve středu 1. září proběhne jedna vyučovací hodina. Obědy se budou vydávat od 9:30 – 12:00 a případně je nutné si oběd odhlásit.
Rodiče prvňáčků po přivítání ve třídách v 8 hodin (prosíme, vstupujte do třídy max. ve dvou dospělých osobách s rouškou) pozveme na úvodní schůzku s vedoucí školní družiny. Schůzka proběhne od 8.15 do 8.45 ve školní jídelně.
Od 9.00 do 9.30 hodin budou naši prvňáčci pasováni na školáka – pasování dle počasí proběhne na školním hřišti nebo v tělocvičně.
Od 17 hodin proběhnou v 1. třídách třídní schůzky.
Ve čtvrtek 2. září budou s žáky ve třídách po celý den třídní učitelé. Na 1. i na 2. stupni s výjimkou 1. tříd proběhnou čtyři vyučovací hodiny třídnických prací, v rámci kterých si žáci budou moci zakoupit sešity na školní rok. Od třídního učitele získají žáci informaci o výši platby za sešity 1. září (nebo web školy).
Třídy 1. stupně končí po 4. vyučovací hodině (11.50) a odcházejí na oběd. Žáci 2. stupně se pátou vyučovací hodinu vyučují předmět, který je učí jejich třídní učitel a odcházejí na oběd ve 12.45. Od pátku se všichni žáci (kromě prvňáčků) učí dle rozvrhu.
Prvňáčci se ve čtvrtek 2. září učí dvě vyučovací hodiny do 9.45 (od 9.45 funguje školní družina). V pátek 3.září tři vyučovací hodiny do 10,40 (od 10,40 funguje školní družina). Od 6. září začíná výuka dle rozvrhu ( čtyři vyučovací hodiny do 11.50). V tomto týdnu ještě neproběhnou nepovinné předměty - v 1. tř. AJ.
Všem žákům školy přejeme do nového školního roku šťastné vykročení.
