Začalo to už v první třídě, kdy jsme se rozhodli adoptovat zvířátka v ZOO Jihlava. Naše tři tehdy první třídy si vybraly fenka berberského, velemyš obláčkovou a výrečka malého. Proč zrovna tato zvířátka? Každé má svoje NEJ! Fenek je NEJmenší liška na světě. ("Je to prostě NÁŠ feneček." řekli by vám dětí z 2.A.) Velemyš je NEJvětší myš na světě a výreček je jediná naše sova, která se stěhuje na zimu do Afriky - takže další NEJ. Vizitky s adopcí si můžete přečíst u jejich výběhů, jsme tam opravdu my (loňská 1.A,B,C) a jsme na to náležitě pyšní. Dokonce jsme zapsaní i ve výroční zprávě ZOO.
Pak jsme přemýšleli, jaký další dobrý skutek máme vykonat. :) Brzy jsme na to přišli! Uspořádali jsme celoškolní sbírku nepotřebných mobilů, z kterých se droboučké komponenty obsahující drahý kov vyndávají a když je jich pořádná hromada, představte si, že mohou pomoci chránit gorily tím, že se za ně nakoupí potřebné vybavení strážcům pralesa. To je přece snadná ale veledůležitá věc, ne? Hádejte, kolik jsme těch mobilů a tabletů odvezli. Dozvíte se u popisku jedné z fotografiií - prozradíme, že jsme jich vezli do Jihlavy tři přepravky! DĚKUJEME VŠEM DĚTEM Z NAŠÍ ŠKOLY, KTERÉ SE DO NAŠEHO PROJEKTU ZAPOJILY!!!
Nakonec se nám podařilo 25. října 2022 uskutečnit dvakrát odložený zájezd. Odměnou nám bylo nááááádhernéééé počasí korunované částečným zatměním Slunce, které jsme pozorovali vybaveni svářečskými sklíčky (máme totiž prima rodiče).
A to snad ani nebudeme psát, že jsme si o svých adoptovaných zvířátkách hodně povídali, hledali informace, dívali se na videa... Dokonce jsme složili novou sloku do písničky Pět minut v Africe. Výlet s výukovým programem Zvířata v krabici a prohlídkou ZOO už je za námi a my vám všem radíme: Jeďte do Jihlavy, mají tam totiž překrásnou ZOO!
-
ZOO 2.A
-
ZOO 2.A
-
2.A - "Náš" feneček.
-
ZOO 2.B
-
ZOO 2.B
-
ZOO 2.B
-
ZOO 2.C
-
Mobilů bylo celkem 256! Děkujeme.
-
ZOO 2.C