ZŠ Pardubice - Studánka - Laboratorní práce na Fakultě chemicko-technologické

Laboratorní práce na Fakultě chemicko-technologické

Mgr. Pavlína Zemanová

     Ve čtvrtek 20. února navštívili žáci v rámci volitelného předmětu Seminář z chemie Fakultu chemicko-technologickou. Zde si vyzkoušeli laboratorní práce zaměřené na  průkaz alkalických kovů a ověření jejich reaktivních vlastností. O efektivní pokusy nebyla opravdu nouze.

    Žáci měli možnost hasit sněhovým přístrojem, pracovat s plamenovými zkouškami a prokazovat přítomnost alkalických kovů, pipetovat s pomocí balónku a doslova hrát si se suchým ledem a vytvářet bubliny, které nepraskají.

    Spolupráce s fakultou Chemicko-technologickou umožňuje žákům nahlédnout do univerzitního prostředí, konkrétně do demonstrační laboratoře. Podněcuje jejich zájem k chemii a případně může nasměrovat jejich volbu ke studiu chemických oborů.

    Velmi děkujeme organizátorce laboratorních prací Hance Doušové, Ph.D. za atraktivní obsah a průběh laboratorních prací.