ZŠ Pardubice - Studánka - Naše druhé laboratorní práce na Fakultě chemicko-technologické

Naše druhé laboratorní práce na Fakultě chemicko-technologické

Mgr. Pavlína Zemanová

   Ve čtvrtek 6. března se žáci navštěvující předmět seminář z chemie podívali opět do prostor Fakulty chemicko-technologické.

   Program byl jak jinak než atraktivní, ale bezpečný zároveň.  V rámci laboratorních prací si žáci vyzkoušeli extrakci do organické fáze za pomoci indikátoru Taschiro, hořící ruku, práci s kapalným dusíkem, světélkující zubní pastu, hořící bankovku a zapálení kahanu bez zápalek.

Velmi děkujeme Ing. Hance Doušové, Ph.D. za její zapálenost a atraktivní průběh laboratorních prací, ze kterých žáci opět odcházeli nadšeni a plni dojmů.