ZŠ Pardubice - Studánka - Exkurze na FCHT UPCE

Exkurze na FCHT UPCE

20. listopadu 2012, 21:17 Ing. Petra Pšeničková

Ráno 9. 11. 2012 jsme navštívili místní Univerzitu Pardubice. Přivítal nás pan proděkan Kalenda, který učí na Univerzitě. Po krátkém představení nám pustil obohacující dokument o historii univerzity. Film, který jsme shlédli , nás provedl  všemi fakultami.  V dnešní době dochází na univerzitu neuvěřitelných 10 500 studentů, někteří studenti pochází i z jiných zemí, proto  jsou ubytováni na univerzitní koleji. Opravdu nás překvapilo, kolik fakult se nabízí na této univerzitě např. chemická, restaurátorská, filosofická , elektrotechnická, zdravotní atd. Také nás provedli, nebo spíše paní inženýrka Ulbrichová nás provedla, po univerzitních laboratořích, kde jsme viděli různé chemické pomůcky, přístroje a pokusy. Při odchodu z laboratoří jsme si museli vydezinfikovat ruce antibakteriálním sprejem, který všechny zaujal. Ruce jsme si museli vydezinfikovat proti různým bakteriím, které nás mohly v laboratořích napadnout. Při odchodu každý z nás obdržel malý dárek v podobě bločku a propisky s logem univerzity. Myslíme, že tato exkurze byla velmi poučná a každý si odnesl nějakou novou vědomost, třeba my jsme si odnesli, že bez chemie by tu nebyla pomalu žádná zařízení ,předměty  a podobně. Na fakultě se nám velice líbilo a děkujeme paní učitelce Andrlové a Markové, že nás na tuto exkurzi vzaly.

Kristýna Hrubešová, Tom Riley

další foto naleznete zde: http://www.upce.cz/fcht/fotogalerie/exkurze-zs.html

Ing. Petra Andrlová, Mgr. Pavlína Marková