ZŠ Pardubice - Studánka - Exkurze na FCHT UPCE

Exkurze na FCHT UPCE

Ing. Petra Pšeničková

Ráno 9. 11. 2012 jsme navštívili místní Univerzitu Pardubice. Přivítal nás pan proděkan Kalenda, který učí na Univerzitě. Po krátkém představení nám pustil obohacující dokument o historii univerzity. Film, který jsme shlédli , nás provedl  všemi fakultami.  V dnešní době dochází na univerzitu neuvěřitelných 10 500 studentů, někteří studenti pochází i z jiných zemí, proto  jsou ubytováni na univerzitní koleji. Opravdu nás překvapilo, kolik fakult se nabízí na této univerzitě např. chemická, restaurátorská, filosofická , elektrotechnická, zdravotní atd. Také nás provedli, nebo spíše paní inženýrka Ulbrichová nás provedla, po univerzitních laboratořích, kde jsme viděli různé chemické pomůcky, přístroje a pokusy. Při odchodu z laboratoří jsme si museli vydezinfikovat ruce antibakteriálním sprejem, který všechny zaujal. Ruce jsme si museli vydezinfikovat proti různým bakteriím, které nás mohly v laboratořích napadnout. Při odchodu každý z nás obdržel malý dárek v podobě bločku a propisky s logem univerzity. Myslíme, že tato exkurze byla velmi poučná a každý si odnesl nějakou novou vědomost, třeba my jsme si odnesli, že bez chemie by tu nebyla pomalu žádná zařízení ,předměty  a podobně. Na fakultě se nám velice líbilo a děkujeme paní učitelce Andrlové a Markové, že nás na tuto exkurzi vzaly.

 

Kristýna Hrubešová, Tom Riley

další foto naleznete zde: http://www.upce.cz/fcht/fotogalerie/exkurze-zs.html