ZŠ Pardubice - Studánka - Dveře se nám otevřely

Dveře se nám otevřely

Mgr. Lucie Kovářová

V pátek 30.5. jsme si přivstali a vyměnili školní lavice za malý výlet na pardubické letiště. Ve  vojenském prostoru jsme na stanovištích viděli dopravní, bojovou, letištní, požární, leteckou i zdravotní techniku. Zbraně jsme si mohli opravdu osahat, vystřelit si. Oblékli jsme ochrannou masku, zkontrolovali její těsnost. V nejrůznějších vojenských a záchranářských autech jsme si   vyzkoušeli posezení, zahoukali na poplach, zatroubili pro výstrahu. Prošli jsme polní kuchyní, nasedli jsme na motorku a dalekohledem pozorovali manévry stíhačky.