ZŠ Pardubice - Studánka - Beseda s herci Východočeského divadla v Pardubicích

Beseda s herci Východočeského divadla v Pardubicích

Mgr. Miloš Kaplan

V pondělí 15.9. se naši osmáci a deváťáci vydali na besedu s herci do Východočeského divadla v Pardubích. Tato beseda měla sloužit jako motivační akce pro budoucí držitele abonentního předplatného skupiny Z, které je určeno zejména pro žáky základních a středních škol. Děti si užily bezvadnou zábavu, o kterou se postarali zejména dva oblíbení herci divadla, Josef Pejchal a Ladislav Špiner. Pohovořili s dětmi o jejich vztahu k divadlu, o jejich aktuálních rolích, ale hlavně okamžitě zapojili děti do akce. Během několika minut se dva žáci změnili v maskérně  na postavy z divadelních her, odvážlivci si vyzkoušeli porty a mluvit před lidmi. Jára Křížek nás všechny pobavil svým imitátorským výstupem a nakonec si dva týmy žáků zkusily i divadelní kvíz. Beseda s herci se opravdu vydařila, na závěr děti odměnily herce dlouhým potleskem a i herci pak tleskali dětem za velmi dobrou reprezantaci naší školy. Na závěr pak ještě zbyla chvilka na fotky s herci. :-)