V pondělí 20.10. se 5.C vydala na pouť barokní Evropou. Za tónů úchvatné hudby jsme protancovali Francii i Itálii. Někdo musel přemýšlet o své hříšnosti, zda si zaplatí odpuštění u církve, jiný se snažil zachránit holý život, když na něj zaútočil hladový kanibal. Všichni jsme se poddaně poklonili při příchodu krále. Herci rozehráli své partie těsně před našima očima, stoletý prach nádherných širokých kostýmů otírali o naše oblečení, svými gesty a komentáři připoutávali divákovu pozornost do posledního okamžiku. My jsme prostě dnes to BAROKO na Malé scéně ve dvoře skutečně zažili…
http://www.vcd.cz/inscenace/tisice-let-hudby-aneb-baroko-pro-oko