ZŠ Pardubice - Studánka - 6. A poznává historii psaní

6. A poznává historii psaní

9. února 2015, 20:27 Ing. Petra Antlová


Minulý týden měla 6. A možnost poznat střípek dějin kultury psaní zhlédnutím výstavy ve VČM v Pardubicích – „Od hliněné destičky k tabletu“. Děti si prošly celou cestu vývoje psacích pomůcek – od starověkých hliněných či voskových tabulek, přes středověká psací brka, po současná plnicí pera, propisovací tužky, pro ně tak nepostradatelné pomůcky ve škole, a moderní elektroniku v podobě počítače a tabletu. Děti však nejvíce upoutal mechanický psací stroj z 19. století.
Závěrečnou část výstavy si děti užily nejvíce – mohly si vyzkoušet psaní klínového písma „dřevěným pisátkem“ , psaní tuší a brkem, čtení Braillova písma a psaní na již zmiňovaném psacím stroji.

Ing. Petra Antlová