ZŠ Pardubice - Studánka - My z 5.C sami se skřivany

My z 5.C sami se skřivany

Mgr. Lucie Kovářová

Středa 8.4.2015

Návštěva Východočeské galerie v Pardubicích. Zhlédnutí výstavy. Z chladných stěn zámku s věhlasnými krajináři na provoněné louky, do svěžích lesů, na nekonečnou mořskou pláž. Procházení.  Příroda naplněná deštěm, větrem, zasněná, ponurá. Obrazy šeptají o rozjímání. Meditace. Obdiv niterné představivosti malířů. Jejich cesty do pohádkového světa, tajuplného, snového. Kouzla. Někdy morbidní obrazce. Dešifrování základní symboliky. Více i méně úspěšné. Zatím. Na závěr úkol na tělo – hlavní aktéři: ruce a mozek. Zadání: „Pidioko“. Originál Jaroslava Panušky zobrazen až poté. Pro kontrolu, jako soutěž. Kdo se trefí do představy? Všichni vedle. Samé další originály. Jestli má být jeden král, pak Denda Bílá. I když se její oko úplně světem nekoulí. O čem to dnes bylo? Ušli jsme pár nesmělých krůčků. Popustili jsme o pár milimetrů uzdu své fantazii. Omotali jsme pár minut všedního dne hedvábným šátkem umění.