ZŠ Pardubice - Studánka - Jak 7.B nikoho neupálila

Jak 7.B nikoho neupálila

18. května 2015, 22:22 Mgr. Tomáš Zářecký

Na přelomu dubna a května jsme se rozhodli využít hezkého počasí a navázat na únorové herní odpoledne dalším setkáním po škole, byť ve škole, a trochu zapracovat, jak se teď říká, na teambuildingu. Kdybychom nechtěli být tak přehnaně moderní a cool (jenže abychom pak neskončili jako kůl v plotě…), možná by stačilo prostě povědět, že jsme se jen tak sebrali, vzali pár míčů a vyrazili ven sportovat a opéct pár buřtů (a vůbec všeho, co včas neuteklo). Přece nemusíme každý den proležet v knihách, čtením učebnice a vzorným vypracováváním domácích úkolů! Akce byla dobrovolná, a přesto jsme sešli nakonec téměř všichni a snad nikdo nelitoval, že dorazil. Na začátku jsme to rozbalili s oblíbenou vybíjenou a zlákat se nechal i pan učitel, ačkoliv nijak nezářil a než se vůbec stačil seznámit s pravidly (Žádná pravidla nejsou!), dostal míčem po kebuli. Aneb škola hrou a Komenského princip názornosti v akci. Však samou radostí se potom pan učitel tentokrát i s paní psycholožkou pustili do fotbalu. Jak dopadlo skóre, si už asi málokdo pamatuje, ale všechna okna v okolí zůstala celá, což lze nepochybně označit za úspěch. O rozdělání ohně se nejvíce zasloužil Dominik Mrlina, ale pochválit zaslouží všichni chlapci, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli, ať už přivezením kolečka se dřevem, nasbíráním kamenů či donesením opékacích vidlic, nebo jen tím, že se do ničeho nepletli, což je třeba případ pana učitele. (V opačném případě by hrozilo, slovy klasika, že další stránky třídní knihy budou ohořelé.) Při opékání jsme si dokázali skvěle poradit, pomoct, půjčit si věci, vše fungovalo skvěle, snad jen značkový americký nůž Smith and Wesson vyrobený v Číně svým tupým ostřím neobstál při nakrojování párků a pár nešťastníků zaspalo při opékání, což zcela jistě pocítili na chuti své poněkud zčernalé pochoutky. Domů jsme nakonec odcházeli před osmou hodinou. Vydrželi bychom mnohem déle, ale jako pilní žáci jsme se ještě pospíchali učit na zítřejší písemku z dějepisu (a někteří z nás ji pospíchali vůbec připravit).

Mgr. Tomáš Zářecký