ZŠ Pardubice - Studánka - Den Země na ZŠ Studánka

Den Země na ZŠ Studánka

Den Země 2016 je za námi a byl vydařený!

Šesťáci a sedmáci měli připravené prezentace o odpadních materiálech papíru a plastech pro mladší spolužáky z 1. stupně. Mnoho dětí  z 2. stupně pomáhalo při zvelebování našeho školního areálu – hrabaly, plely, řezaly větve, natíraly prolézačky a lavičky, znovu vytvořily hmatovou stezku v průběhu minulého roku zničenou neznámými  vandaly  a mnoho dalšího.

Děti z 8.C osázely maceškový záhon – vzpomínku na židovské děti, které zahynuly ve 2. světové válce.

Páťáci, vybavení dláty, kladivy a dalším nářadím, vytvářeli malé sošky a jiné výrobky z kamenných kvádříků dle vlastních námětů – osmáci jim zdatně pomáhali a někteří vytvořili i vlastní výrobky.

V učebně chemie a přírodopisu vznikal ruční papír, který  vyráběly  děti z 1. stupně opět s pomocí starších spolužáků, výrobky z odpadních materiálů ale nevznikaly jenom v těchto učebnách, mnohé další vytvořily děti z 1. stupně přímo ve svých třídách.

Bonusem celého dne bylo slunečné počasí.

Velké poděkování patří hlavním organizátorkám – paní učitelce Markové a Hojkové i dalším učitelům, kteří akci pomáhali připravit a realizovat, a obrovská pochvala všem dětem, které připravily program pro mladší spolužáky a pomáhaly jim při práci i při pracích ve školním areálu. Byli jste výborní!

Mgr. Filip Patlevič