V úterý 14.června 2016 jsme zažili velmi hektický den. Po cestování vlakem a krátké procházce brněnskými ulicemi jsme obsadili křesla Národního divadla a zhlédli netradiční pojetí opery Antonína Dvořáka, příběh o ztracené nevinnosti a poznání, po jehož učinění není cesty zpět. Tento hudební klenot nám nabídl dynamickou mysteriózní scénu plnou symbolů, obrazů i otázek.
Z prostředí uměleckého jsme se odpoledne přesunuli do stánku vědy. Vyzkoušeli jsme si interaktivní exponáty rozdělené do čtyř tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Zúčastnili jsme se science show, ve které to pěkně blýskalo. Rozdělili jsme se do kriminalistických týmů a pomocí expertýz jsme zkusili vyřešit vraždu mladé vychovatelky. Nakonec jsme zvolali „VIDA“ a případ jsme společnými silami rozlouskli.
Na nádraží jsme se trochu občerstvili a po půl sedmé Brnu z vlaku zamávali.