ZŠ Pardubice - Studánka - Předvánoční zájezd do Vídně

Předvánoční zájezd do Vídně

Mgr. Tomáš Zářecký

Stalo se již tradicí vyjet před Vánoci k našim sousedům. V loňském roce to byly Drážďany, letos jsme zavítali k našim jižním sousedům. Cílem cesty bylo hlavní město Rakouska, Vídeň. V časných ranních hodinách nastoupili žáci 9.C a někteří žáci 9.B a 9.A do autobusu společně s p. uč. Volkovovou a Kárskou a s p. uč. Zářeckým. První zastavení ve Vídni byl zámek Schönbrunn, kde jsme navštívili krásnou expozici o císaři Františkovi Josefovi a jeho manželce Alžbětě (zvané Sisi). Výstava byla velmi zajímavá, výhodou byly česky namluvené komentáře.

Odpoledne jsme prošli nejznámější historická místa centra Vídně: Stephansdom, Hofburg a nákupní třídu Mariahilfe Strasse. Navečer nás už čekalo centrum vánočních trhů před nádherně osvětlenou vídeňskou radnicí. Vánoční atmosféra byla úžasná.

Domů jsme dorazili sice v pozdních hodinách, ale stálo to zato.

Všechny fotky (cca 70) v plné kvalitě pro zájemce k dostání v kabinetu dějepisu.

Z. Volkovová, J. Kárská, T. Zářecký