ZŠ Pardubice - Studánka - 9.A a 9.C na exkurzi do minulého století

9.A a 9.C na exkurzi do minulého století

16. října 2017, 21:23 Ing. Petra Antlová

Na začátku října se třídy 9.A a 9.C zúčastnily exkurze do bývalých dělostřeleckých kasáren mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou, kde se od roku 1996 nachází expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha. Součástí expozice je více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných nákladních i osobních vojenských vozidel pocházející z období od roku 1890 do současnosti.

Žáci si nejen postupně prošli 4 hangáry s vojenskou technikou z let 1918 až1960, ale i získali spoustu informací o jednotlivých exponátech od našeho průvodce pana Ing. Sýkory. Celá exkurze byla zakončena rekonstrukcí boje o Ostravu v březnu 1945.

Nejen chlapcům, ale i děvčatům se exkurze líbila.

Ing. Petra Antlová