Letošní podzim vskutku nepřeje venkovním aktivitám, proto jsme se rozhodli další společnou akci naplánovat v bezpečí tepla a sucha naší domovské učebny. Využili jsme náš dataprojektor, zatáhli závěsy, z domova donesli popkorn a jiné pochoutky, dobré pití, pohodlné polštáře, ke skomírajícímu notebooku jsme zapojili výkonné reprobedny a heuréka, jak by jistě vykřikl Archimedes, naše školní kino bylo na světě. Aspoň pro následujících 130minut... Pro zájemce jsme promítli film Král Artuš: Legenda o meči, který se nám hodil hned třikrát. Jednak to byla fajn zábava (až na toho hada na konci, co?), jednak to je příběh vycházející z keltské mytologie a záhadné Kelty zrovna probíráme v dějepise (i když ten prolhaný Hollywood...) a za třetí, celý film jsme zvládli v angličtině! Sice i s titulky, ale to jen kdyby náhodou někdo něco přeslechl...