ZŠ Pardubice - Studánka - 9.A a 8.A v Techmanii, Plzeň

9.A a 8.A v Techmanii, Plzeň

23. prosince 2017, 23:18 Ing. Petra Antlová

Předposlední školní den v tomto kalendářním roce navštívila 9.A a 8.A Plzeň, Science centre Techmania. Žáci se zúčastnili vědecké show „Tekutý dusík“ (který je ideálním mediem k provádění řady pokusů) a projekce „Já, astronaut“ v jediném 3D Planetáriu v ČR.  V rámci projekce se seznámili s výcvikem, který musejí astronauti podstoupit před letem do vesmíru. Dozvěděli se, jak lidské tělo reaguje na stav beztíže, proletěli se vesmírnou stanicí a zjistili, jaká nebezpečí číhají na astronauty ve vesmíru. Vedle těchto akcí si osmáci i deváťáci vyzkoušeli velké množství interaktivních exponátů science centra. Každý si našel, co ho zajímá a baví. Všichni si to moc užili, jen ten čas exkurze moc rychle utekl!

Ing. Petra Antlová