ZŠ Pardubice - Studánka - 9.A na Sázavě

9.A na Sázavě

13. června 2018, 22:28 Ing. Petra Antlová

Sportovní třída 9. A v minulém týdnu vyrazila na dvoudenní výlet na Sázavu. I přestože předpoveď stavu vody nebyla příliš příznivá, byli deváťáci odhodlaní vyrazit a vyzkoušet si, na kolik jsou zdatní ve sjíždění řeky. Ve čtvrtek na ně čekala plavba 14km z Čerčan do Týnce nad Sázavou a druhý den v pátek 16km až do Pikovic. Pro většinu z nich to byla první zkušenost a začátky nebyly jednoduché. Ne jedna posádka lodi vyzkoušela teplotu vody v řece na vlastní kůži. Naštěstí bylo krásné počasí. Po pár kilometrech však získali jistotu a došlo i na zábavu a soutěže. Takže se cesta nakonec protáhla a do Týnce nad Sázavou jsme dorazili až kolem půl sedmé večer, řádně unavení. 

Druhý den na 9.A čekala skutečně výzva, stav vody na některých úsecích byl skutečně žalostný, takže srážky s kameny v řece, převrhnuté lodě a tlačení lodí před sebou nebyly žádnou výjimkou. Některé tíživé situace posádek lodí vyžadovaly pomoc kamarádů, ne-li souhru celé třídy, abychom se dostali všichni v pořádku a včas do cíle. Myslím ale, že i přes tato úskalí deváťáci zažili spoustu úsměvných okamžiků a zábavy. Mohou být na sebe pyšní, že to zvládli. 

Ing. Petra Antlová