ZŠ Pardubice - Studánka - Dějepis - 8B - do 24. 5.

Dějepis - 8B - do 24. 5.

26. dubna 2020, 13:32 Mgr. Tomáš Zářecký

Pro moji milou ztracenou 8B,

Na další období zadávám rovnou na čtyři týdny čtyři lekce. Úkoly jsem ještě víc osekal, jsme teď na minimu. Je tedy na Vaší (ne)zodpovědnosti, jak tomuto tématu přistoupíte. Povinné jsou za celý měsíc jen tři cvičení z pracovního sešitu, dvě aktivity a jedna práce s textem a jedna práce s videem. Nepochybuju, že s Vaší inteligencí a schopnostmi byste tohle všechno zvládli udělat za tři až čtyři hodiny a ještě správně, ale možná s tím tolik nespěchejte a pusťte si i dobrovolná videa, pročtěte si prezentaci a ne v ní pouze vyhledávejte odpovědi… Vše zašlete dohromady v jednom e-mailu!

Jo a pro některé, abych nezapomněl, neposílejte, prosím, práci svého kamaráda (nebo tam aspoň něco změňte, ať to není tak nápadné, nebo to aspoň neposílejte hned za sebou, nebo… no nebo prostě nepodvádějte;) ) Já Vás chápu, mně už to taky štve, a vůbec se nezlobím (konec konců podvádíte jenom sebe a nikoho jiného).

Do konce dubna také odevzdejte domácí úkol (prezentace, četba, úvaha), který máte zadaný od začátku pololetí – pouze jeden, ne dva a bez kontroly spolužákem (je dobrovolná) – týká se těch, kteří ještě neposlali.

Mějte se hezky a moc se těším, až Vás zase všechny uvidímJ

PS: Nezapomeňte na první máj nalézt rozkvetlý strom (nemusí to být jen třešeň) a pořádně si užijte květen, lásky čas, jak by řekl Karel Hynek Mácha…

L26 – Druhá světová válka: apokalypsa

  • PS 17/4 + 16/2, 3

L27 – Druhá světová válka: očistec

  • Bludiště + abeceda

abeceda-wwii

L28 – Hitlerovi pomocníci a protivníci

  • Vyplň tabulku o čtyřech prominentních nacistech na základě studia textu

skladankove-uceni

L29 – Holocaust: KL Auschwitz, Birkenau

  • Stáhni si dokument o KL Auschwitz z následujícího odkazu: https://uloz.to/file/5zkGwLMma7xW/osvetim-cesta-do-pekla-mp4
  • Heslo: historie
  • Odpověz na otázky v pracovním listu

Povinně zašli v jednom e-mailu do 24. května!

Dobrovolné:

Mgr. Tomáš Zářecký