ZŠ Pardubice - Studánka - Zeměpis 7.A, 7.B, 7.C na období 27.4.- 7.5.

Zeměpis 7.A, 7.B, 7.C na období 27.4.- 7.5.

29. dubna 2020, 19:26 Mgr. Oldřich Jadrný

Dobrý den,

sedmáci. V tomto období na přelomu dubna a května se budeme zabývat obyvatelstvem Asie z různých hledisek.

Nejdříve se krátce vrátím k minulé práci. Podnebí některé z vás  potrápilo, ale stále zdůrazňuju i potřebu pozorného čtení zadání. Pro kontrolu přikládám s jeho svolením úspěšnou práci vašeho spolužáka ze 7.C (příloha "SP 7.r. podnebí").

Nová práce

1. prostudujte si v učebnici str.96- 98, přiloženou prezentaci "Obyvatelstvo" a přílohu "Obyvatelstvo Asie- zápis".

Jako podporu k látce vám přikládám oskenované mapy ze školního atlasu (přílohy "SCAN 0032,0033,0035,0038" a vysvětlivky k počtu obyvatel měst (příloha "Vysvětlivky ...")

2. udělejte zápis do sešitu "Zeměpis" - "opište" červeně  zvýrazněný text z přílohy "Obyvatelstvo Asie- zápis"

3.  dobrovolná samostat. práce je rozdělena na dvě části- první část (úkoly 1. a 2.) najdete v příloze "SP Asie obyvat.-1.část", druhou část najdete v příloze "Doplňovačka-města Asie".

Hodnotit budu jako dobrovonou samostatnou práci a se vším všudy ji posílejte do konce soboty 9.5. na mail: oldrichjadrnyzs-studankacz

S pozdravem a přáním úspěšných "zeměpisných myšlenek"

O. Jadrný

sp-asie-podnebi-reseni