Dobrý den,
sedmáci. V tomto období na přelomu dubna a května se budeme zabývat obyvatelstvem Asie z různých hledisek.
Nejdříve se krátce vrátím k minulé práci. Podnebí některé z vás potrápilo, ale stále zdůrazňuju i potřebu pozorného čtení zadání. Pro kontrolu přikládám s jeho svolením úspěšnou práci vašeho spolužáka ze 7.C (příloha "SP 7.r. podnebí").
Nová práce
1. prostudujte si v učebnici str.96- 98, přiloženou prezentaci "Obyvatelstvo" a přílohu "Obyvatelstvo Asie- zápis".
Jako podporu k látce vám přikládám oskenované mapy ze školního atlasu (přílohy "SCAN 0032,0033,0035,0038" a vysvětlivky k počtu obyvatel měst (příloha "Vysvětlivky ...")
2. udělejte zápis do sešitu "Zeměpis" - "opište" červeně zvýrazněný text z přílohy "Obyvatelstvo Asie- zápis"
3. dobrovolná samostat. práce je rozdělena na dvě části- první část (úkoly 1. a 2.) najdete v příloze "SP Asie obyvat.-1.část", druhou část najdete v příloze "Doplňovačka-města Asie".
Hodnotit budu jako dobrovonou samostatnou práci a se vším všudy ji posílejte do konce soboty 9.5. na mail: oldrichjadrnyzs-studankacz
S pozdravem a přáním úspěšných "zeměpisných myšlenek"
O. Jadrný
.


