ZŠ Pardubice - Studánka - Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D - do 19. 4.

Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D - do 19. 4.

Mgr. Tomáš Zářecký

Milí Šmoulové,

doufá, že jste si během uplynulého týdne aspoň trochu odpočinuli. Většina z Vás má po měsíci výuky na dálku vzorně splněno všechno nebo zcela dostačující většinu, ale najdou se i tací co... jak to říct… prostě nemají… Vy, kterých se to týká, zkuste popřemýšlet, co by se s tím dalo udělat, hm?

Připomínám při zadávání další várky úkolů, že zápis je dobrovolný, povinná jsou pouze cvičení – viz přesně napsáno, co stačí poslat ke kontrole. Spousta z Vás si dělá zápis dál, klobouk dolů. Ještě vydržte a neochabujte ve svém úsilí. Vím, že to je na palici (i pro mě), ale dáme to.

6A – L24

  1. Než se podíváš do prezentace, zkus si bez jiných nápověd vzpomenout na 3 války, které jsme tento rok už probírali a na 3 války, které teprve probírat budeme (třeba Tě jich napadne i více). Pak se zamysli a zkus napsat, proč k těmto válkám došlo – zda u všech šesti lze nalézt nějakou společnou příčinu, něco, co mají společného bez ohledu na dobu, zbraně, strany…? Řešení nalezneš na začátku prezentace.
  2. Přečti si o stoleté válce a pak zkus rozhodnout pět vět pravda x lež. Řešení je v prezentaci.
  3. Vypracuj aktivitu dvojitý deník – návod je v prezentaci, zadání v pracovním listu.

Ke kontrole zašli vypracovanou aktivitu dvojitý deník do 19. 4.

6B – L23

  1. Prohlédni si prezentaci.
  2. Vypracuj PS 9/2
  3. Vypracuj aktivitu v pracovním listu Oprav chybu I + Oprav chybu II (POZOR!! – v každé větě je chyba! – podtrhni, co je špatně a vedle napiš vhodné nové slovo)

Ke kontrole zašli vypracovanou aktivitu 2x oprav chybu a vyfocený PS do 19. 4.

6C+6D – L26

  1. Prohlédni si prezentaci
  2. Vypracuj PS 29/4, 6 – pomůžou Ti mapy v prezentaci!
  3. Vytvoř aktivitu abeceda v pracovním listu (znáš z dějepisu i z vko – od každého písmenka jedno slovo nebo sousloví vztahující se k Přemyslovcům, tedy můžeš psát i věci z minulé lekce)

Ke kontrole zašli vyfocený PS a vypracovanou abecedu do 19. 4.

Mějte se fanfárově;)