ZŠ Pardubice - Studánka - Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D, 8A, 8B - 9.-13. března

Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D, 8A, 8B - 9.-13. března

10. března 2020, 19:01 Mgr. Tomáš Zářecký

Veškeré úkoly posílejte na email tomaszareckyzs-studankacz a do předmětu uveďte třídu a číslo lekce, za kterou úkol posíláte, např. 6A, L22! Velmi mi to usnadní kontrolu, děkuji za Vaši ohleduplnost!

8A – L21

1. Vyplňte pracovní list dle prezentace – čemu nebudete rozumět, vysvětlím, až se uvidíme, resp. mi můžete kdykoliv napsat e-mail.
  2. Odpovědi na otázky z první hodiny (15 otázek) vyhledejte na internetu (např. videa Slavné dny apod.) a formulujte je 1-2 větami.
  3. Aktivitu „doplň slovo na tabulku“ zpracujte v MS WORD.

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list s otázkami ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + aktivitu doplň slovo do 15. 3.

Úkoly do 31. 4. vzhledem ke změněným okolnostem můžete odesílat bez tištěného potvrzení kontroly spolužákem, ale určitě si práci nechte zkontrolovat, přinese Vám to lepší výsledky;)

8B – L18

2. Vypracujte PS 10/7.
  3. Přečtěte si text o Tomášovi Baťovi a do pracovního listu vypracujte 5 zásad, jak si splnit svůj sen.
  4. Zhodnoťte vzhled prvorepublikových škodovek v sekci „volné psaní“
  5. Přečtěte si citáty Tomáše Bati a vyberte si jeden, který Vás zaujme.

bata-4x-text

bata-motivacni-hesla

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list s otázkami ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + PS 10/7 (foto) do 15. 3.

6A – L20

1. Dokončete pracovní list dle prezentace – čemu nebudete rozumět, vysvětlím, až se uvidíme, resp. mi můžete kdykoliv napsat e-mail.
  2. PS 3/6

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list s otázkami ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + PS 3/6 (foto) do 15. 3.

6B – L19

2. Aktivity v anglickém jazyce jsou dobrovolné – řešení aktivity pravda x lež je součástí prezentace.
  3. PS 4/1, 2

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list s otázkami ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + PS 4/1, 2 (foto) do 15. 3.

6C – L22

2. Práce s videem – pusť si ze slavne-dny.cz/list video o 11. 9. 2001 a zamysli se nad čtyřmi otázkami v pracovním listu.
  3. Použij mapu z prezentace a geograficky vymez hranice Osmanské říše.
  4. Aktivitu learning log vynechejte.

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list s otázkami ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou)  do 15. 3.

6D – L22

2. PS 7/4
  3. Práce s mapou – vypiš pět zemí, kde v nějaké formě platí právo šaría + geograficky vymez hranice Osmanské říše
  4. Práce s videem – pusť si ze slavne-dny.cz/list video o 11. 9. 2001 a zamysli se nad čtyřmi otázkami v pracovním listu.
  5. Aktivitu learning log vynechejte.

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list s otázkami ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) do 15. 3.

Mgr. Tomáš Zářecký